Geçtiğimiz aylarda Victoria’s Secret’ın bir alt markası olan “Pink” için Brezilyalı trans model Valentina Sampaio ile anlaşmasının ardından, Ünlü Fransız moda evi Chanel de, manken Teddy Quinlivan ile anlaşarak reklam yüzlerinde trans işbirliğine dikkat çeken ikinci firma oldu. Chanel, aldığı bu karar ile sosyal medyada birçok olumlu tepki aldı.

Daha önce Miu MiuDiorVersace gibi isimlerin defilelerinde yürüyen Amerika Birleşik Devletleri doğumlu 25 yaşındaki manken, trans bir birey olduğunu 2017’de açıklamıştı. Aynı zamanda daha önce Chanel için de podyumda yürüyen Teddy Quinlivan, trans olduğunu açıkladıktan sonra bir daha Chanel ile çalışamayacağından oldukça çekinmiş fakat bugün, Chanel Beauty’nin reklam yüzü haline geldi.

 

Quinlivan hislerini şu şekilde özetliyor: Dünya seni tekmeleyecek, sana tükürecek ve sana değersiz olduğunu söyleyecek. Ayağa kalkma gücüne sahip olmak, savaşmaya devam etmek senin işin, çünkü vazgeçersen, zafer gözyaşlarının tadını asla bilemezsin. Bu hayali gerçeğe dönüştüren herkese teşekkürler”