90’ların Trendi Baget Çanta Geri Döndü

1990’ların sonu ve 2000’lerin başında ortaya çıkan omuz askılı çanta trendi, gündeme gelen bir çok 2000’ler trendi gibi yeni sezonda yerini aldı. Tıpkı Dior’un ikonik çantası “saddle bag” gibi Fendi markasının imzası olan baget çanta da bu sezonun vazgeçilmez çantası olmaya aday gösteriliyor. Omuz altına yerleşen yapısı dolayı adını Fransız baget ekmeğinden alan bu çanta, şimdiden Kendall Jenner ve Bella Hadid gibi ünlü mankenlerin yeni gözdesi haline geldi.

 

Baget çanta her ne kadar 90’lar ruhunu yeniden canlandırsa da kullanılabilirliği açısından akıllarda soru işareti bırakıyor. Ortalama bir telefon ve cüzdandan daha fazlasını almayacak bir boyutta olsa dahi kombinlerinize şık ve trend bir görünüm kazandırabilir nitelikte.

Prada, Fendi, Alexander Wang ve Louis Vuitton gibi yüksek fiyatlı markalardan bu trendi yakalayamıyorsanız üzülmeyin! Trendin asıl göze çarpan noktası, yarattığı nostalji duygusu ve bunu sokak stiline uyarlayabilmek. Yeni sezonda uygun fiyatlı baget çantalarını raflarda görebilirsiniz.