WhatsApp

WhatsApp, koşullarını ve gizlilik ilkesini güncelliyor. Bugün itibari ile WhatsApp tarafından kullanıcılara bir gizlilik sözleşme bildirimi geldi. Yapılan bu güncelleme içerisinde WhatApp’ın verileri nasıl işlediğiyle ilgili önemli bilgiler yer alıyor. Özellikler WhatsApp kullanıcısı olan işletmelerin, WhatsApp sohbetlerini saklamak ve yönetmek için Facebook tarafından barındırılan hizmetleri nasıl kullandığını ve yeni değişikliklerin yanı sıra Facebook şirketinin ürünlerinde entegrasyon sunmak için Facebook ile nasıl çalıştığını yeni WhatsApp koşulları ve gizlilik ilkesi anlatıyor.

WhatsApp Koşullarını ve Gizlilik İlkesini Kabul Etmeyenler Kullanamayacak!

WhatApp Koşulları ve Gizlilik İlkesi

Güncellenen WhatsApp koşulları ve gizlilik ilkesi 8 Şubat 2021 tarihinde yürürlüğe girecek ve bu tarihten itibaren geçerli olacak. 8 Şubat 2021 tarihinden sonra, WhatsApp uygulamasının kullanılmaya devam edilebilmesi için yeni WhatsApp koşulları ve gizlilik ilkesinin kabul edilmesi gerekiyor. İsteğe bağlı olarak, hesabınızı silmek için WhatsApp yardım merkezini ziyaret etmeniz gerekiyor.

8 Şubat’a kadar Facebook veri ilkelerini kabul etmeyenler WhatsApp’ı kullanamayacak!

Günümüzde birçok insanın vazgeçilmez uygulaması olan WhatsApp’ın yapacağı bu değişiklik kullanıcılar üzerinde nasıl bir etki yaratacağı henüz sadece bir tartışma konusu. 8 Şubat 2021 tarihinde yürürlüğe girecek olan yeni WhatsApp koşulları ve gizlilik ilkesine WhatsApp uygulaması üzerinden ulaşabilirsiniz.

Birden Fazla Hesap Desteği Geliyor!

WhatsApp Koşulları ve Gizlilik İlkesi güncellenirken bir yandan da WhatsApp çoklu hesap desteği geliyor. Kullanıcıların uzun süredir beklediği bu özelliğin önümüzdeki haftalarda kullanıcıya sunulması bekleniyor. Bu özellik sayesinde birçok cihazda eş zamanlı olarak WhatsApp hesapları kullanılabilecek. Özelliğin ilk olarak WhatsApp Web üzerinde kullanımı sunulması bekleniyor.