Ders çalışmayı sevdirecek ve gördükçe motive edecek kırtasiye malzemeleri edin.

Şu sıra bütün mağaza ve marketlerde okula geri dönüş konsepti hakim. Gördükçe motive olacağın ve tarzına en uygun olan defterler, kalemler ve diğer kırtasiye malzemeleri okula daha heyecanlı başlamanı sağlayabilir.

Gününü verimli ve planlı geçirmene yardımcı olacak bir ajanda oluştur.

Yoğun ders programı, sınav haftaları, kurslar ve hobiler arasında zaman yönetimi bazen işin içinden çıkılmaz bir hal alabiliyor. Bu durumun motivasyonunu düşürmesine izin vermeden, bir ajandayla zaman yönetimini kendin ayarlayabilirsin. Hatta son dönemlerde oldukça popüler olan “bullet journal” konseptine de göz atabilirsin. Kendi ajandanı oluşturmak ve yaratıcılığını kullanmak seni daha çok motive edebilir.

Kendi kırtasiye malzemelerini kendin üret.

El emeği göz nuru gibisi yok! “Do It Yourself” etiketindeki örnek çalışmalara göz atarak veya tamamen kendi yaratıcılığını kullanarak kendine yeni araç gereçler üretebilirsin. Çalışma alanında kendi üretimin olan ürünleri görmek seni daima motive edecektir.

Her zaman aynı ortamda çalışma, sık sık ortam değiştir.

Farklı mekanlarda çalışmak farklı ilham kaynaklarına ve ihtiyacın olan motivasyona zemin hazırlayabilir. Sürekli evde çalışmak yerine bazen kütüphanede, bazen sıcacık kahveni yudumlayabileceğin bir kafede, bazen de temiz hava ve kuş cıvıltıları arasında bir parkta ders çalışmak oldukça iyi bir motivasyon kaynağı olacaktır.

Yaz dönemi rutinlerini değiştirerek yeni döneme hazır ol.

Tatil boyu sosyal medyada geçirdiğimiz sürenin ve uyku saatlerindeki düzensizliğin devamı, okul dönemi boyunca motivasyonunu ve verimliliğini etkileyecektir. Bu yüzden rutinlerini değiştirmeli, yeni dönem için kendini en zinde ve en motive hissedeceğin yeni rutinleri hayatına eklemelisin.